Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 29 червня 2024 р.

 До дня Конституції України:

Цьогоріч українській Конституції виповнюється 28 років.
Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, і третій рік поспіль Україна святкує його в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення РФ.
У Конституції України закріплено жорстку процедуру внесення до неї змін та доповнень. . Не можна вносити зміни, які скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держави. У документі визначено поняття вільного народу, основи демократії та правосуддя, а також антикорупційні та соціальні засади
Крім того, Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.


середа, 26 червня 2024 р.

 «Ой зав’ю вінки тай на всі святки"

Народознавчий урок «Ой зав’ю вінки тай на всі святки" , який був проведений у лісоводському СБК ще раз нагадав про глибоке, давнє коріння нашої нації.

Свята Трійця – свято, яке символізує оновлення життя, буяння і розвій. Навіть у такі складні часи метою проведення народознавчих заходів є збереження та розвиток національних українських традицій, як духовної складової державності.





  День памяті та примирення.

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії , ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки.
Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!
Вічне прокляття всім хто породжує війни.



  Довкілля - мовчазна жертва війни.

Довкілля часто називають мовчазною жертвою війни. Війна знищує українську природу нещадно, свідомо, не вагаючись. І порушує право на безпечне для життя та здоров'я довкілля не лише громадян України, а й всього людства. Тому вже зараз маємо думати про дієві сучасні методи налагодження екологічної ситуації в кожній громаді і Україні в цілому.

Сьогодні ми з вами розпочнемо долучатися до еко- науки. Ви скажете : « Ми лише діти, від нас нічого не залежить» Але це не так.
Ти можеш :
не смітити , не ламати гілку , не виривати квітку, не топтати мурашник, посадити деревце, розчистити джерельце, і нарешті ти можеш вивчати світ природи , що б у майбутньому стати справжнім захисником нашої, поки що прекрасної , планети - ЗЕМЛЯ.
Свою пізнавальну інформіну «Живи в стилі еко!» ми провели у формі активної вікторини. Щоб відповісти на запитання учасникам прийшлося знайти відповіді у книгах та інтернеті.








 1 червня, в Україні і світі відзначається Міжнародний день захисту дітей.

Війна торкнулася життя кожного маленького українця. Тому в це свято дорослим особливо важливо підтримати дітей і показати, що ми завжди поруч. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям.
НЕХАЙ КОЖНА ДИТИНА БУДЕ ЩАСЛИВОЮ!





 День Героїв – щорічне свято в Україні на честь українських вояків – борців за волю своєї держави

Сьогодні цей день присвячений кожному, хто боронить рідну землю від російських окупантів, які зазіхнули на незалежність України.

Це горде і одночасно сумне свято – багато українських героїв віддали життя заради своєї країни. У Лісоводській громаді вшанували вісьмох своїх синів –героїв. На знак глибокої поваги та вічної пам’яті сьогодні була відкрита меморіальна дошка пам'яті.
Честь і слава незламним!







 Увага! Новинка у нашому фонді.

«Листи забутого життя» – це роман про життя письменника Павла Богацького. Це маловідома для українських читачів постать, чиє життя й діяльність вартують вашої уваги.
Ця книга про українського журналіста, літературознавця, письменника, бібліографа, громадського і політичного діяча Павла Богацького, який родом із села Купин, що на Городоччині.
Її автор — Василь Горбатюк. Відтак письменник почав шукати інформацію про вихідця з Городоччини. Годинами він опрацьовував архівні документи й публікації, подорожував місцями, в яких зростав і в яких творив герой його майбутнього роману. Крім цього, Василь Горбатюк листувався із сином Павла Богацького.
«Листи забутого життя» Василя Горбатюка зацікавлять всіх, хто відкриває для себе культурне життя ХХ століття , цікавиться біографічною прозою й історією рідного краю.
Запрошуємо до читання!